פעילות גיבוש ומשחקי חברה בזום למבוגרים

בימים אלה במהלך מגיפת הקורונה, הבידוד הפך לנושא מרכזי עבור רבים – במיוחד אלה שחיים לבד. אבל עם התקדמות הטכנולוגיה החברתית ווידאו צ'אט (כמו זום!), הרבה יותר קל להישאר מחובר לחברים ואהובים. ואם אתה מחפש כמה פעילויות לעשות במהלך צ'אט הווידאו שלך, ריכזנו פעילות גיבוש בזום למבוגרים.

משחקים אלו אינם דורשים טכנולוגיה, תוכנה או התקנות נוספות!

1. ציד פריטים

ציד פריטים הוא משחק הכולל חיפוש אחר פריטים ברחבי החדר או הבית. יש לשקול אם לכל הצדדים יש את היכולת והניידות להסתובב לחפש פריטים. המנחה יקרא מתוך רשימה של פריטים אחד בכל פעם (למשל, חולצה כחולה, ספל עם כיתוב, עט אדום וכו'). מי שמוצא את הפריט וחוזר ראשון למסך זוכה בנקודה.

המשחק יכול להימשך כל עוד המשתתפים בו רוצים. המשחק יכול גם להיות סביב נושא! לדוגמה, כאשר משחקים במשחק במהלך חופשת חג הפורים, הפריטים עשויים להיות אוזני המן, משלוח מנות או כל דבר שעליו רעשן. אם המשחק הוא בחגיגת יום הולדת, הפריטים הרשומים יכולים להזכיר את אורח הכבוד, כמו הספר האהוב עליו, פריטים שהם הצבע האהוב עליהם וכו'.

2. שתי אמיתות שקר אחד

בתורו, כל אדם יגיד שלוש הצהרות. אמירה אחת חייבת להיות שקר, ושתי ההצהרות האחרות חייבות להיות נכונות. לדוגמא: אני בן יחיד. אני שונא סנאים. הייתי טניסאי אלוף. רק שתיים מהאמירות הללו יכולות להיות נכונות.

כל אדם מנחש בתורו איזו אמירה הייתה שקר, ויכול לעקוב אחר הניחושים שלו על פיסת נייר. לאחר שכל אחד מהמשתתפים יגיד איזה פריט הם מאמינים שהוא שקר, האדם שמשמיע את ההצהרות יגלה מה היה שקר. זה יכול להיות מעניין, מצחיק ודרך מצוינת להכיר טוב יותר את המשפחה והחברים שלך!

3. Charades

כולם מכירים ואוהבים את Charades – וזו הסיבה שזה אחד ממשחקי הזום הטובים ביותר למבוגרים! שנה את המשחק הקלאסי הזה עבור גילאים ורמות מיומנות שונות, והשתמש עבור כל קבוצה בגודל פשוט על ידי פיצול הקבוצה לשניים כדי ליצור צוותים. תזדקק לרשימה של מילים כדי לפעול, אותה תוכל לרשום בעצמך מראש, או להשתמש במחולל מילים מקוון. השחקנים יתחלפו בהצגה של המילים, וחברי הקבוצה היריבה מנחשים איזו מילה הם משמיעים. אסור לשחקנים להשתמש באפקטים קוליים או לדבר.

שלא כמו בחיים האמיתיים, אתה יכול אפילו להשתיק את "השחקן" בזמן שהם משחקים, כדי לוודא שהם לא מדברים בטעות או נותנים רמז! ייתכן שתרצה להשתמש בטיימר או בשעון עצר. המשחק הזה יכול להיות גם לנושא של חג, אירוע מיוחד וכו'. לדוגמה, בחר מילים המתייחסות רק לימי הולדת, קיץ, דברים ירוקים וכו'.

4. חמישה דברים

ניתן להתאים את המשחק הפשוט הזה גם לצרכי הקבוצה. המנחה יבחר אדם וייתן לו נושא. לאחר מכן יהיו לאדם הנבחר 15 שניות למנות "חמישה דברים". לדוגמה, אם הנושא שאתה נותן להם הוא "ירקות ירוקים", התשובות יכולות להיות מלפפונים, פלפל ירוק, ברוקולי, אספרגוס וחסה. אתה יכול לבחור נושאים בדרגות קושי שונות שעליהם ניתן לעבוד.

5. מילון

שחקו במשחק זה מרחוק, באמצעות תכונת הלוח הלבן בזום. שוב, אתה יכול להשתמש במחולל אקראי מקוון כדי לבחור מילים. באמצעות שעון עצר או טיימר, שלרוב האנשים יש בטלפון החכם שלהם, הגדר מגבלת זמן. כשהזמן מתחיל, האמן יצייר עד שהזמן נגמר. אם הצוות שלהם לא מנחש את המילה בתוך מגבלת הזמן, הצוות השני יכול "לגנוב" אם הוא יודע את התשובה.

6. פיזור

זוכרים את משחק הלוח שמשתמש בקובייה ענקית עם כל האותיות עליה? זה גם אחד ממשחקי הזום הטובים ביותר למבוגרים! במשחק הלוח של Scattergories, אתה מטיל את הקוביה כדי לבחור אות. לאחר מכן, כל אדם ממלא רשימה הכוללת קטגוריות שונות – כולן עם תשובות שמתחילות באותיות שנבחרו. לדוגמה, אם הקטגוריה היא "פרי", והאות היא "א", תוכל לרשום "אננס" או "אבטיח".

למרות שישנן גרסאות מקוונות רשמיות של Scattergories, אתה יכול לשחק בזום מבלי להירשם או להוריד אפליקציה נוספת. החזיקו עיפרון ונייר בהישג יד, ותשתמשו ברשימת פיזור מקוונת או השתמשו במחולל אותיות מקוון. כאשר הטיימר מתחיל, מלא את הרשימה במילים המתחילות באות שבחרת.

לסיכום

גם אחרי שנוכל להתכנס שוב בבטחה, השתמש במשחקים האלה כדי להתאסף עם חברים ממרחקים או נכדים רחוקים כדי לבנות מערכות יחסים, לשמור על המוח שלך חד ופשוט ליהנות, מומלץ גם לקרוא עם ההיתרונות שיש למשחקי גיבוש וההשפעה שלהם על אורח החיים שלנו.

פעילות גיבוש בזום למבוגרים
ניווט מהיר בכתבה

ניתן להכניס פרטים ולקבל ייעוץ והכוונה ללא עלות